İki gün önce haber bültenlerinde İstanbul emniyet müdürlüğünün canlı bir açıklamasını izlemiştim.Yetkili, bir kısım emniyet görevlisini de arkasına almış şunları söylüyordu; Yılbaşı gecesi İstanbul’un asayişini sağlamak üzere 17.000 emniyet mensubu görevlendirilmiştir. Halkımızın güvenliği için her türlü tedbir alınmıştır.

Hepimiz biliriz,Ortaköy İstanbulun incisidir.İstanbula gelen yerli ve yabancı her ziyaretçi bu semti ziyaret eder,yemek yer,sahilde oturur boğazı seyreder.Orada İstanbulun tanınmış eğlence yerleri vardır.Zenginlerin,sanatçıların,toplumun kalburüstü kişilerin ikematgahıdır.Şehirde en çok korunması gereken bölgelerdendir.

Alçak katil, uzun menzilli silahıyla taksiden iniyor ,kapıda bekleyen gazino personeli ve 21 yaşında on aylık polis olan kardeşimizi şehit ediyor.Eğlence merkezini tarıyor, çoğu yabancı uyruklu onlarca kişiyi katlediyor , yaralıyor ve kaçıyor

Olaydan sonra açıklamalar,yurt içinden yurt dışından anlamsız,içi boş,samimiyetsiz taziyeler,kınamalar.İlk açıklamada ilginç bir yerden geldi.Diyanet işleri başkanlığından.Başkan olayı nefretle kınıyordu.Geçen cuma hutbesinde müslümanlar uyarılıyordu.Yılbaşı kutlayıp günaha girmememiz isteniyordu. diyanet camiasında, yılbaşı yaklaşınca her zaman bir hareketlenmeler olur.Sahtekar din tacirleri toplumu kuşatırken sesini çıkarmayan kuruluşumuz, yılbaşı gelince bir aşka gelir.Onlarda bal gibi bilir halkımız noeli değil, yeni yılın gelişini kutlar.Kutlamasıda büyük çoğunlukla masumdur.Evinde çoluğu ile çocuğuyla tv seyreder.Ailenin bir araya gelmesine güzelde bir vesile olur.Ölçüyü kaçıran olmazmı, inanın onlar çok azınlıktadır.

Toplumu gerip bir kısım vatandaşımızı ötekileştirmenin ne anlamı var.Bırakın toplumun yakasını.Başkalarına zarar vermemek,başkalarının inancına saygı göstermek kaydıyla herkes istediği gibi yaşasın. Yoksa bu kavga bitmez,Toplumu felakete götürür.

Müeesif olayda hayatını kaybeden yerli,yabancı bütün kardeşlerimizi rahmetle anar,yaralananlara da acil şifalar diliyorum.Yıla kötü başladık inşallah iyiliklerle bitiririz.